Folie przeciwsłoneczne selektywne – przezroczyste

Ochrona przed przegrzewaniem się pomieszczeń

Folie przeciwsłoneczne selektywne-przezroczyste to nowoczesne folie przeciwsłoneczne. Dzięki nowoczesnej technologii napylania tlenków ceramicznych folie te zachowują pełną przezroczystość. Jednocześnie uzyskują one właściwości redukcji promieniowania podczerwonego odpowiedzialnego w znacznym stopniu za nagrzewanie się pomieszczeń.

Ponieważ promieniowanie podczerwone niesie ze sobą niemal połowę energii cieplnej całkowitego promieniowania słonecznego, jego redukcja na poziomie oferowanym przez folie przezroczyste selektywne znacząco wpływa na ograniczenie nagrzewania się pomieszczeń. Całkowita przezroczystość folii  jest jej atutem, często pożądanym przez klientów, którzy chcą uniknąć przyciemnienia pomieszczeń, lub efektu lustrzanego.

Ochrona UV

Kolejna zaleta folii przeciwsłonecznych ceramicznych jest redukcja promieniowania UV. Co za tym idzie folia chroni przedmioty, rośliny, zwierzęta i ludzi przed jego szkodliwymi skutkami, jak płowienie kolorów czy degradacja struktury materiałów.

Rodzaje folii przeciwsłonecznych lustrzanych

Folie przeciwsłoneczne selektywne-przezroczyste występują w wariantach folii zewnętrznych i folii wewnętrznych. Dzięki temu mogą być stosowane na wszystkich rodzajach okien i przeszkleń niezależnie od ich budowy i konstrukcji elewacji.

Dostępne folie przeciwsłoneczne selektywne-przezroczyste zewnętrzne

Dostępne folie przeciwsłoneczne selektywne-przezroczyste wewnętrzne