Folie Lustro Weneckie

Pozwalają widzieć, nie będąc widzianym.

Folia Lustro Weneckie

Duże przeszklenia to elegancja i nowoczesny design. Jest to również odczuwalne zwiększenie przestrzeni i złagodzenie granic pomiędzy wnętrzem mieszkania a przestrzenią zewnętrzną.

Niemniej bliskość budynków, powoduje pewien dyskomfort z powodu braku oczekiwanej dyskrecji. Budynki budowane są obecni w nieznacznej odległości od siebie. Rozwiązaniem tego problemu może być folia okienna działająca na zasadzie „lustra weneckiego”

Zalety folii Lustra Weneckie

Ochrona przed przegrzewaniem się pomieszczeń

Folie lustra dzięki odbijaniu promieni słonecznych od swojej powierzchni stanowią również doskonałą ochronę przed przegrzewaniem się pomieszczeń. Odbite ciepło nie nagrzewa wnętrza pomieszczenia, nie ma więc konieczności odprowadzania go za pomocą klimatyzacji. Obniża to zdecydowanie ogólne koszty utrzymania pomieszczeń. Zapewnienie właściwej temperatury czy to w pomieszczeniach biurowych, halach produkcyjnych czy pomieszczeniach mieszkalnych przekłada się bezpośrednio na samopoczucie i wydajność przebywających w nich osób.

Ochrona przed odblaskami

Procentowe określenie ilości przepuszczanego przez folię światła w stosunku do światła na nią padającego.Mierzona jest w zakresie długości fali widzialnej (380 -780 nm) i jest ściśle powiązana z całkowitą redukcją promieniowania słonecznego. Zapraszamy do Laboratorium, aby przybliżyć Państwu powyższe cechy folii przeciwsłonecznych.

Ochrona UV

Negatywne skutki nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne występują także w stosunku do towarów i przedmiotów, które mogą wymagać określonej temperatury przechowywania, mogą ulegać degradacji czy płowieniu na skutek działania ultrafioletowego pasma promieniowania słonecznego. Folia przeciwsłoneczna eliminuje promieniowanie UV. Zabezpiecza nie tylko przedmioty i towary przed niszczeniem struktury i utratą barw, ale również rośliny, zwierzęta i ludzi przed szkodliwymi skutkami UV.

Efekt lustra weneckiego i zachowanie prywatności

Efekt lustra weneckiego to zjawisko polegające na tym, że po mocniej oświetlonej stronie okna z folią lustrem weneckim pojawia się lustro, mniej oświetlona strona takiego okna pozostaje niewidoczna dla obserwatora.


Folie na okno lustro weneckie firmy Amplus to folie które oferują całą gamę intensywności efektu lustra weneckiego. Dzięki temu osiągnięcie prywatności w chronionych pomieszczeniach jest możliwe bez względu na odległość i kąt, z jakiego potencjalny obserwator może mieć wgląd do pomieszczeń. Folie lustra o umiarkowanej intensywności zapewniają doskonałą przepuszczalność światła. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu pełnej prywatności, np.: w pomieszczeniach specjalnego przeznaczenia służb mundurowych doskonale sprawdzi się folia lustro weneckie totalne. Komfort prywatność w sytuacjach gdy obserwator ma możliwość wglądu do pomieszczeń z niewielkich odległości zapewni z kolei folia lustrzana intensywna.


Wraz ze zwiększającą się odległością obserwatora od okna i kątem z jakiego może on uzyskać wgląd do pomieszczeń, do uzyskania pełnej prywatności potrzebna staję się folia o coraz delikatniejszym efekcie lustra weneckiego, a co za tym idzie przepuszczająca większą ilość światła do pomieszczenia.

Jak działa folia lustro weneckie?

w słoneczny dzień?

po zmierzchu i zapaleniu światła wewnątrz pomieszczenia?

widziana z wnętrza pomieszczenia?

łączona razem z folią elektryczną LDC wew (ochronna całodobowa)?

Inne rodzaje folii lustrzanych

Folia lustro weneckie Mirror 40

Mirror 40

Zewnętrzne

Mirror 20

Zewnętrzne

Mirror 10

Zewnętrzne

R30 Mirror

Wewnętrzne

R20 Mirror

Wewnętrzne

R10 Mirror

Wewnętrzne

Folie okienne typu lustro Lite solar

Folia okienna typu lustro Lite solar to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących ochrony przed słońcem oraz prywatności w swoich wnętrzach. Folia lustrzana wenecka jest samoprzylepna, co ułatwia jej nakładanie na szklane szyby. Dzięki szerokiej gamie różnych wymiarów i szerokości folii na szyby, każdy klient może otrzymać folie dopasowane do swoich potrzeb. Jasna folia ogranicza dostęp do pomieszczenia z zewnątrz, uniemożliwiając wgląd zarówno w dzień, jak i w nocy. Dodatkowo, chroni przed promieniowaniem słonecznym dzięki swojej odporności na działanie wody, płynów oraz zarysowań. Wysyłka w 24 godziny to dodatkowy atut, który sprawia, że korzystanie z folii na okna jest wygodne i szybkie. Dzięki ochronie obu stron szklanych powierzchni przed promieniowaniem słonecznym, folia Lite solar jest niezastąpiona w okresie letnim. Dlatego też warto obserwować ofertę tego produktu i zainwestować w jego zakup.

Jak przykleić na okna zewnętrzne folie aby chronić się od słońca?

Aby skutecznie chronić się od słońca, warto rozważyć przyklejenie folii na zewnętrzne okna. Przyklejanie folii można wykonać samodzielnie, używając specjalnego płynu do montażu i narzędzi takich jak rakiel. Ważne jest, aby wybrać odpowiednią folię, zależną od rodzaju i wielkości okien. Folia może pomóc ograniczyć nagrzewanie się pomieszczeń oraz chronić przed promieniowaniem UV, co ma korzystny wpływ na komfort mieszkania oraz zdrowie. Istnieje także możliwość zamówienia folii z darmową dostawą, co dodatkowo ułatwia proces jej dostarczenia do domu. Po wybraniu odpowiedniej folii, należy ją właściwie nakleić na szkła okienne, aby była trwała i odporna na działanie warunków atmosferycznych. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty i wybrania najlepszej folii dla swojego domu! 

Skontaktuj się z nami

Sprzedaż hurtowa i detaliczna

42 250 77 56

Montaż folii okiennej

42 250 73 34

Dział techniczno-wdrożeniowy 
(badania, ekspertyzy, warsztaty)