Folie przeciwsłoneczne, elektryczne, lustrzane.

Folie lustra

Folie lustra

Efekt lustra weneckiego i zachowanie prywatności

Efekt lustra weneckiego to zjawisko polegające na tym, że po mocniej oświetlonej stronie okna z folią lustrem weneckim pojawia się lustro, mniej oświetlona strona takiego okna umożliwia obserwację.

Folie lustra firmy Amplus to folie które oferują całą gamę intensywności efektu lustra weneckiego. Dzięki temu osiągnięcie prywatności w chronionych pomieszczeniach jest możliwe bez względu na odległość i kąt, z jakiego potencjalny obserwator może mieć wgląd do pomieszczeń. Folie lustra o umiarkowanej intensywności zapewniają doskonałą przepuszczalność światła. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu pełnej prywatności, np.: w pomieszczeniach specjalnego przeznaczenia służb mundurowych doskonale sprawdzi się folia totalna. Komfort prywatność w sytuacjach gdy obserwator ma możliwość wglądu do pomieszczeń z niewielkich odległości zapewni z kolei folia lustrzana intensywna. 

Wraz ze zwiększającą się odległością obserwatora od okna i kątem z jakiego może on uzyskać wgląd do pomieszczeń, do uzyskania pełnej prywatności potrzebna staję się folia o coraz delikatniejszym efekcie lustra weneckiego, a co za tym idzie przepuszczająca większą ilość światła do pomieszczenia.

Ochrona przed przegrzewaniem się pomieszczeń

Folie lustra dzięki odbijaniu promieni słonecznych od swojej powierzchni stanowią również doskonałą ochronę przed przegrzewaniem się pomieszczeń. Odbite ciepło nie nagrzewa wnętrza pomieszczenia, nie ma więc konieczności odprowadzania go za pomocą klimatyzacji. Obniża to zdecydowanie ogólne koszty utrzymania pomieszczeń. Zapewnienie właściwej temperatury czy to w pomieszczeniach biurowych, halach produkcyjnych czy pomieszczeniach mieszkalnych przekłada się bezpośrednio na samopoczucie i wydajność przebywających w nich osób. 

Ochrona UV

Folie lustra weneckie posiadają filtry UV, redukujące niemal całkowicie przepuszczanie promieniowania ultrafioletowego. Pozwala to uniknąć blaknięcia barw ścian, mebli i innych materiałów. Zapobiega to także degradacji struktury materiałów pod wpływem UV.

Ochrona przed odblaskami

Odblaski powodowane przez promienie słoneczne powodują znużenie, niekorzystnie wpływają na oczy i utrudniają pracę, zwłaszcza na stanowiskach gdzie używane są wszelkiego rodzaju monitory czy wyświetlacze. Zastosowanie foli lustr weneckich redukuje refleksy, podnosząc komfort przebywania i wydajność pracy w pomieszczeniach.

Rodzaje folii przeciwsłonecznych lustrzanych

Folie lustra weneckie produkujemy  jako folie zewnętrzne i wewnętrzne. Folie wewnętrzne rekomendujemy do instalacji na przeszkleniach wewnątrz pomieszczeń. Folie zewnętrzne to folie o podwyższonej trwałości, odporne na czynniki atmosferyczne i przeznaczone do montażu na każdym rodzaju okien.

Działanie folii luster w słoneczny dzień

Działanie folii luster po zmierzchu i zapaleniu światła wewnątrz pomieszczenia

Działanie folii luster Mirror widziane z wnętrza pomieszczenia

Folie zewnętrzne przeciwsłoneczne lustra weneckie

Mirror 40
Mirror 20
Mirror 10

Folie wewnętrzne przeciwsłoneczne lustra weneckie

R 30 Mirror
R 20 Mirror
R 10 Mirror