Folie przeciwsłoneczne LUSTRZANE

Ochrona przed przegrzewaniem się pomieszczeń

Folie przeciwsłoneczne lustrzane ze względu na swoją skuteczność są najczęściej stosowanymi foliami zabezpieczającymi pomieszczenia przed przegrzaniem. Lustrzana powierzchnia folii powoduje odbicie światła, co jest  najlepszym sposobem, aby ciepło światła słonecznego nie przedostawało się do środka. Dzięki temu pozbywamy się problemu wtórnego przegrzewania się pomieszczeń, czyli oddawania ciepła przez nagrzane meble czy przedmioty. Pozwala to znacząco obniżyć koszty klimatyzacji.

Nie do przecenienia jest zwiększenie komfortu termicznego w chronionych folią przeciwsłoneczną lustrzaną pomieszczeniach. Pozytywnie wpływa on na samopoczucie, eliminując znużenie spowodowane zbyt dużą temperaturą i odblaskami światła. 

Zachowanie prywatności

Lustrzane folie przeciwsłoneczne posiadają dodatkowy walor, jakim jest generowanie efektu lustra weneckiego. Polega on na tym, że po tej stronie okna zabezpieczonego folią lustrzaną, po której jest więcej światła tworzy się efekt lustra. Zabezpiecza ono prywatność w pomieszczeniach. Dodatkowo efekt lustra powoduje, że elewacje budynków w których są stosowane folie przeciwsłoneczne lustrzane nabierają nowoczesnego charakteru.

Ochrona UV

Negatywne skutki nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne występują także w stosunku do towarów i przedmiotów, które mogą wymagać określonej temperatury przechowywania, mogą ulegać degradacji czy płowieniu na skutek działania ultrafioletowego pasma promieniowania słonecznego.Folia przeciwsłoneczna lustrzana niemal w 100% eliminuje promieniowanie UV. Zabezpiecza więc przedmioty i towary przed niszczeniem struktury i utratą barw.

Ochrona przed odblaskami

Folie przeciwsłoneczne lustrzane wpływają także na eliminację odblasków, co ma istotne znaczenie dla komfortu oczu, zwłaszcza w pracy biurowej przy monitorach.

Rodzaje folii przeciwsłonecznych lustrzanych

Folie przeciwsłoneczne lustrzane występują jako folie zewnętrzne i wewnętrzne. Folie zewnętrzne są rekomendowane do instalacji na oknach zespolonych, niskoemisyjnych. Folie wewnętrzne stosowane mogą być wyłącznie na szybach pojedynczych i przeszkleniach wewnątrz pomieszczeń

Dostępne folie przeciwsłoneczne lustrzane zewnętrzne

Dostępne folie przeciwsłoneczne lustrzane wewnętrzne