Folie przeciwsłoneczne lustrzane występują jako folie zewnętrzne i wewnętrzne. Folie zewnętrzne są rekomendowane do instalacji na oknach zespolonych, niskoemisyjnych. Folie wewnętrzne stosowane mogą być wyłącznie na szybach pojedynczych i przeszkleniach wewnątrz pomieszczeń.
Zalety folii przeciwsłonecznej lustrzanej
Ochrona przed odblaskami
Folie przeciwsłoneczne wpływają także na eliminację odblasków, co ma istotne znaczenie dla komfortu oczu, zwłaszcza w pracy biurowej przy monitorach.
Montaż folii na oknach zapewnia także większą prywatność i bezpieczeństwo, uniemożliwiając wgląd do środka pomieszczenia. Zdecydowanie polecamy nasze profesjonalne folie okienne, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.
Ochrona przed przegrzewaniem się pomieszczeń
Folie przeciwsłoneczne lustrzane ze względu na swoją skuteczność są najczęściej stosowanymi foliami zabezpieczającymi pomieszczenia przed przegrzaniem.
Lustrzana powierzchnia folii powoduje odbicie światła, co jest najlepszym sposobem, aby ciepło światła słonecznego nie przedostawało się do środka. Dzięki temu pozbywamy się problemu wtórnego przegrzewania się pomieszczeń, czyli oddawania ciepła przez nagrzane meble czy przedmioty. Pozwala to znacząco obniżyć koszty klimatyzacji. Nie do przecenienia jest zwiększenie komfortu termicznego w chronionych folią przeciwsłoneczną lustrzaną pomieszczeniach. Pozytywnie wpływa on na samopoczucie, eliminując znużenie spowodowane zbyt dużą temperaturą i odblaskami światła.
Efekt lustra weneckiego i zachowanie prywatności
Lustrzane folie przeciwsłoneczne posiadają dodatkowy walor, jakim jest generowanie efektu lustra weneckiego.
Polega on na tym, że po tej stronie okna zabezpieczonego folią lustrzaną, po której jest więcej światła tworzy się efekt lustra. Zabezpiecza ono prywatność w pomieszczeniach. Dodatkowo efekt lustra powoduje, że elewacje budynków w których są stosowane folie przeciwsłoneczne lustrzane nabierają nowoczesnego charakteru.