Montaż folii okiennych Toruń

 

Profesjonalny montaż folii okiennych w ToruniuMontaż folii okiennej Toruń

Montaż folii okiennej to proces, który polega na przyklejeniu specjalnej warstwy folii na szyby okienne w celu poprawy ich właściwości termicznych, ochrony przed promieniowaniem UV lub zwiększenia prywatności. W Toruniu, mieście Kopernika (ul. Kopernika 15/17; 87-100 Toruń), coraz więcej osób i firm decyduje się na taki zabieg ze względu na liczne zalety, jakie niesie za sobą zastosowanie folii okiennej. W poniższym artykule przedstawimy szczegółowo proces montażu folii okiennej w Toruniu oraz korzyści, jakie z tego wynikają:

Korzyści z zastosowania folii okiennej

Folia okienna to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić komfort swojego mieszkania lub biura. Korzyści, jakie niesie za sobą zastosowanie folii okiennej, przede wszystkim:

 • Ochrona przed przegrzewaniem – montaż folii okiennej spowoduje, że w upalne dni folia zapobiegnie przenikaniu promieniowania cieplnego do wnętrza pomieszczenia, w wyniku czego temperatura wewnątrz pozostanie w optymalnym zakresie. Dotyczy to nie tylko pomieszczeń mieszkalnych, ale też obiektów przemysłowych jak hale produkcyjne, magazyny i biura, oraz obiegów użyteczności publicznej jak szpitale, szkoły itp. Często zdarza się, że duże hale wyposażone są w świetliki dachowe z poliwęglanu, które w ciepłe dni zachowują się jak szklarnie i panuje w nich nieznośny ukrop. Montaż folii na poliwęglan spowoduje znaczne zmniejszenie temperatury.
  Dodać należy, że ten sposób obniżane temperatury poprzez montaż foli ma również aspekt ekologiczny: nie wykorzystujesz żadnych zasobów aby uzyskać ten efekt. Podkreślić należy, że nie wykorzystujesz energii na ochłodzenie pomieszczenia używając klimatyzacji. Dzięki temu nie tylko oszczędzasz na koszach klimatyzacji w letnie dni, a Twoje zachowanie jest pro-eko ponieważ nie wykorzystujesz energii którą trzeba było wyprodukować i zwiększyć efekt cieplarniany.
 • Poprawa izolacji termicznej – montaż folii okiennej uchroni nas przed wnikaniem zimnego powietrza w okna, a także zapobiega uciekaniu ciepła z pomieszczenia. Dzięki temu można zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.
 • Ochrona przed promieniowaniem UV – po montażu folii okiennej zostanie skutecznie zablokowane szkodliwe promieniowanie UV, które jest przyczyną przyspieszonego starzenia się skóry oraz powstawania nowotworów skóry.
 • Zwiększenie prywatności – zamontowana folia okienna może być stosowana w celu zwiększenia prywatności w pomieszczeniach, np. w biurach czy łazienkach, poprzez przesłonięcie widoku do wewnątrz.
 • Ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi – montując folię okienną uchronisz przed hałasem oraz zabrudzeniami z zewnątrz, co szczególnie ważne jest w przypadku mieszkań położonych w pobliżu ruchliwych ulic.

Profesjonalny montaż folii okiennych możesz zamówić sobie w firmie Amplus. Montujemy w Toruniu każdy typ folii okiennych jak folie przeciwsłoneczne folie na poliwęglan, folie antyelektrosmog, folie lustrzane, folie bezpieczne i antywłamaniowe oraz folie elektryczne.
Nasza firma działa na rynku montażu folii okiennych ponad 20 lat i posiadamy profesjonalne ekipy montażowe które wykonają pracę sposób bardzo szybki i nie powodujący dezorganizacji codziennej pracy.

Nasza ekipy posiadają atestowany sprzęt i mają certyfikaty które umożliwiają im pracę na wysokości. Podchodzimy indywidualnie do każdego projektu – skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie bezpłatnie projekt mieszczący się w Twoim budżecie.

Napisz do nas – odpowiemy w ciągu 24h
  Nie chcesz czekać? Skontaktuj się bezpośrednio:

  Tel: 501 022 835

  mail: torun@foliaokienna.pl

  Dlaczego warto zdecydować się na montaż folii okiennej w Toruniu?

  Rynek Staromiejski, 87-100 Toruń to miejsce spotkań mieszkańców stolicy województwa Kujawsko-Pomorskiego. Jak w każdym Polskim mieście, warunki pogodowe są tu zmienne. Zimą temperatura spada nawet do -20°C, a latem może przekroczyć 30°C. Dlatego tak ważne jest, aby domy i budynki komercyjne były odpowiednio izolowane termicznie i akustycznie. Montaż folii okiennej może pomóc w zabezpieczeniu budynków przed wpływem temperatury i wszechobecnym nadmiarem promieniowania elektromagnetycznego pochodzącego od sieci komórkowych i komputerowych. Folia okienna zapewnia również większą prywatność i ochronę przed promieniowaniem UV.

  \
  87-100 Toruń

  Rodzaje folii okiennej montowanej w Toruniu

   • folia okienna przeciwsłoneczna – jest folia okienna, która zabezpiecza nasze pomieszczenia przed przegrzewaniem zatrzymując promieniowanie cieplne na zewnątrz. Możemy taką folię montować na oknach lub na świetlikach z poliwęglanu,
   • folia okienna lustro weneckie – jest to taki typ folii okiennej, który nie pozwala zajrzeć do środka pomieszczenia, a z tego pomieszczenia jesteśmy w stanie obserwować co się dzieje na zewnątrz,
   • folia okienna bezpieczna – jest to folia okienna, która po rozbiciu szyby utrzymuje odłamki szkła na miejscu,
   • folia okienna antywłamaniowa – jest to folia okienna, która utrudnia lub uniemożliwia wtargnięcie złodzieja do pomieszczenia przez okno
   • folia okienna dekoracyjna lub folia okienna matowa – jest to folia okienna, która nie pozwala dojrzeć co się dzieje w środku pomieszczenia zachowując wysoką ilość światła wewnątrz
   • folia okienna elektryczna – jest to folia która zmienia swoją przejrzystość pod wpływem przyłożonego napięcia. W ten sposób możemy zmieniać przejrzystość naszej szyby w zależności od potrzeb,
   • folia okienna anty elektrosmog – jest to folia okienna, która nie przypuszcza promieniowania elektromagnetycznego wysokiej częstotliwości, takiego jak promieniowanie pochodzące od nadajników sieci komórkowej czy też bezprzewodowych routerów sieci komputerowej,

  oraz wiele innych typów specjalistycznych foli okiennych