Folie okienne anty UV Clear

Folie okienne anty UV Clear

Folia okienna Anty UV Clear marki Lite Solar redukuje promieniowanie ultrafioletowe bez wpływu na pozostałe zakresy promieniowania słonecznego.


Niewidoczne dla ludzkiego oka promieniowanie ultrafioletowe odpowiedzialne za starzenie się przedmiotów, ich płowienie i blaknięcie, może pochodzić nie tylko ze słońca, ale także ze sztucznych źródeł. Należą do nich lampy wyładowcze takie jak lampy rtęciowe oraz jarzeniówki.Folie anty UV zatrzymują część pasma UV-B, które nie zostało zatrzymane przez atmosferę i w całości pasmo UV-A.


Folia okienna Anty UV Clear redukuje promieniowanie ultrafioletowe do 380 nm. Jednak wartość powyższa ma charakter umowny, gdyż przejście ultrafioletu do pasma promieniowania widzialnego jest płynne. Oznacza to, że powyżej 380 nm można spotkać się z promieniowaniem UV.

Jeśli zależy Państwu na redukcji promieniowania nadfioletowego w zakresie do 390 nm, należy zastosować specjalistyczną folię anty UV Clear Premium.

W szczególnych przypadkach konieczności eliminacji promieni UV aż do zakresu 410 nm proponujemy folię anty UV Total.

Jeśli potrzebują Państwo dowiedzieć się więcej o foliach okiennych z kategorii anty UV lub potrzebują dopasować odpowiednią folię anty UV do swojego projektu, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z działem technicznym.

folia anty uv clear

O naturze promieniowania ultrafioletowego można dowiedzieć się więcej TUTAJ.

Dane techniczne

Kolor

bezbarwna

Zastosowanie

folia wewnętrzna

Przepuszczalność światła

84 %

Redukcja promieni UV

99,0 %

Inne rodzaje folii okiennych anty UV

Clear Premium

Wewnętrzne

Total

Wewnętrzne

Skontaktuj się z nami

Sprzedaż hurtowa i detaliczna

42 250 77 56

Montaż folii okiennej

42 250 73 34

Dział techniczno-wdrożeniowy 
(badania, ekspertyzy, warsztaty)